منو
آرشیو
آمار سایت
درباره نویسنده
نظر سنجی
شماره سامانه پيامکي روستا
تقویم شمسی
پربازدیدترین مطالب
آخرین مطالب
لینک دوستان

  • تاریخ ارسال : ۰۷ اسفند ۱۳۹۲

پیامبر(ص): شهید هفتاد نفر از بستگان خود را شفاعت می کند.

شهید حاج رحیم نورانی

norani

نام پدر: حبیب

تاریخ تولد: ۱۳۴۱/۰۵/۲۳

محل تولد : فرشه

مزار : جاوید الاثر

تاریخ شهادت : ۱۳۶۶/۰۱/۱۸

محل شهادت : شلمچه

مسؤلیت : فرمانده گردان

آخرین سمت : مدیر کل عشایر خراسان

*************************************

شهید پردل جانکی

146

نام پدر : غلامرضا

تاریخ تولد : ۱۳۴۰/۹/۳

محل تولد : فرشه

مزار : فرشه

تاریخ شهادت : ۱۳۶۰/۸/۲۲

محل شهادت : آمل (مبارزه با ضد انقلاب)

*******************************

شهید غلامعلی صحرایی

361

نام پدر : برات الله

تاریخ تولد :۱۳۴۰/۱/۱

محل تولد : فرشه

مزار : فرشه

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۱۲/۲۶

   محل شهادت : شلمچه

*************************************

شهید غلامرضا توسلی

142

نام پدر : سعید

تاریخ تولد : ۱۳۴۰/۸/۱۰

محل تولد : فرشه

مزار : جاوید الاثر

تاریخ شهادت : ۱۳۶۴/۴/۶

  محل شهادت : جزیره مجنون

*********************************

شهید ابوالقاسم شفیعی

328

نام پدر : محمد مهدی

تاریخ تولد : ۱۳۴۳/۳/۱۲

محل تولد : فرشه

مزار : کاشمر

تاریخ شهادت : ۱۳۶۱/۳/۴

محل شهادت :  خرمشهر

************************

شهید رضا سیفی

GetVeteranPicture.aspx

نام پدر : نبی اله

تاریخ تولد : ۱۳۵۵/۰۵/۱۵

تاریخ شهادت : ۱۳۷۶/۰۸/۲۹

محل شهادت : نامشخص

مزار : بهشت رضا مشهد

**********************

زندگی نامه شهداء فرشه

شهید رحیم نورانی فرزند حبیب ا… در۱۳۴۱/۵/۲۳ در روستای فرشه از توابع بخش مرکزی کاشمر دیده به جهان گشود.
دوران کودکی وتحصیلات ابتدایی را در فرشه سپری کرد .او فردی زرنگ وزیرک و فعال بود.مدتی درس طلبگی را در حوزه علمیه کاشمر(مدرسه عتیق) فرا گرفت سپس برای ادامه تحصیلات به مشهد رفت و در مدرسه امام رضا (ع)مشغول به تحصیل دروس حوزوی در نزد آیت ا…شیرازی شد.در دوران انقلاب برای به ثمر رساندن قیام مردم سخنرانی ودر تظاهرات و راهپیمایی ها شرکت می کرد و اعلامیه های امام را از مشهد با وسیله نقلیه شخصی خود به کاشمر می اوردند ودر اختیار انقلابیون شهرستان جهت توزیع می گذاشتند.بعد از پیروزی انقلاب به کاشمر امد و در همان زمان ازدواج کردو ثمره این ازدواج ۴فرزند بود.چون او کارمند استانداری خراسان شده بود برای زندگی به مشهد رفت .با تشکیل سپاه به عضویت سپاه در امد و مدتی به سپاه تایباد اعزام شد و به عنوان فرمانده درآنجا به مدت ۲سال مشغول به خدمت شد با آغاز به کار اداره عشایر که به همت شهید ودیگر همرزمانش راه اندازی شدبه عنوان مدیر کل امور عشایر خراسان مشغول به خدمت شد.ایشان فردی فعال و باهوش بودند و سه مرتبه نیز به عنوان روحانی کاروان به مکه رفت و برای مجوز گرفتن مسئول کاروان زیارتی ثبت نام کرد که در همان زمان با اوج گرفتن صحنه های جنگ ایشان تصمیم به رفتن به جبهه گرفتند و بعد از دوره آموزشی به شلمچه اعزام شدند و در تیپ۲۱امام رضا (ع)به عنوان روحانی بسیجی در قرارگاه کربلا مشغول به خدمت شد تا اینکه در سن ۲۵ سالگی در ۱۳۶۶/۱/۱۸ در عملیات کربلای ۸ در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد و درآنجا جاوید الاثر گردید .

 

************

محمدرضا پُردل جانکی فرزند غلام‏رضا در سوم آذر ماه سال ۱۳۴۰ در روستای فرشه از توابع بخش مرکزی شهرستان کاشمر چشم به جهان گشود.

تحصیلات خود را تا سوم راهنمایی ادامه داد. بعد از آن، ترک تحصیل کرد و به خدمت ارتش درآمد.

او جوانی با ایمان بود و عزم و اراده­ا‌ی محکم داشت.

هم­زمان با شکل­گیری حرکت­های مردم ضد رژیم ستم­شاهی، در عرصه­ی فعالیت‏های انقلابی در صحنه‌های مختلف، حضوری فعال داشت و برای حفظ و تداوم انقلاب، سعی و تلاش بسیاری می‌نمود.

با فرارسیدن موعد سربازی‏، به خدمت در ژاندارمری مشغول شد. چندی را در منطقه‌ی کردستان گذراند. سپس برای ادامه‌ی خدمت، به ژاندارمری گرگان منتقل شد.

سرانجام به تاریخ بیست و دوم آبان ۱۳۶۰ در درگیری با اعضای گروهک منافقین، در جنگل‌های آمل به شهادت رسید.

پیکر پاکش را پس از تشییع، در زادگاهش به خاک سپردند.

 

**************

غلام‏رضا توسلی فرزند ‌سعید به سال هزار و سی­صد و چهل در خانواده‌ای مذهبی در روستای فرشه از توابع بخش مرکزی شهرستان کاشمر به دنیا آمد.

پدرش به سبب ارادتی که به اهل‌بیت(ع) به خصوص امام رضا(ع) داشت، نام او را غلام‏رضا گذاشت.

دوران کودکی را در آغوش خانواده سپری کرد و پس از آن، وارد مدرسه‏ شد. پس از اتمام دوره‌ی ابتدایی، به کاشمر مهاجرت نمود و در آن‏جا به تحصیل خود ادامه داد.

در بحبوحه‏ی خیزش‏های انقلابی مردم، همراه با دیگر جوانان، در تظاهرات و پخش اعلامیه‌های سیاسی، مشارکت فعال داشت. پس از گذراندن تحصیلات متوسطه، وارد دانشکده‌ی افسری شد.

در دوران جنگ تحمیلی، او نیز احساس مسؤولیت کرد و عازم جبهه‌های جنگ شد. سرانجام پس از مدتی خدمت در جبهه، در سال ۱۳۶۴‌ به اسارت نیروهای عراقی درآمد. به گفته‌ی هم‏رزمانش، چندین بار خبر سلامتی‌اش را از رادیو عراق اعلام کرده بودند، امّا با بازگشت آخرین بازمانده از خیل اسرا، امیدها نسبت به بازگشت او از بین رفت و عنوان جاویدالاثر به خود گرفت.

 

**************

ابوالقاسم شفیعی در اواخر تابستان سال ۱۳۴۳ در خانواده‌ای مذهبی و در روستای فرشه از توابع شهرستان کاشمر، دیده به جهان گشود.

دوران کودکی را در زادگاهش گذراند و تحصیلاتش را تا مقطع دیپلم در کاشمر به پایان رساند.

هم‌زمان با ورود قاسم به دبیرستان، امواج شکوهمند انقلاب اسلامی آغاز گردید. وی نیز چون بسیاری از هم­شهریانش، در تظاهرات ضد رژیم ستم­شاهی، شرکت می­کرد.

بعد از پیروزی انقلاب، با ثبت‌نام در بسیج دانش‌آموزی، هم‌زمان با تحصیل، به کار فرهنگی در این نهاد می‌پرداخت. سال چهارم دبیرستان را سپری می‌نمود که جنگ تحمیلی آغاز گردید. قاسم، وظیفه‌ی خود دانست به دفاع از انقلاب شکوهمند و میهن اسلامی­اش برخیزد. لذا با فراگیری آموزش‌‌های نظامی، مردانه پای در میدان نبرد نهاد.

پس از چندی، به مرخصی آمد، اما آرام و قرار نداشت. دوباره به میدان نبرد شتافت و نخست در عملیات کوشک شرکت نمود. سپس، در عملیات شکوهمند فتح‌المبین و پس از آن فتح خرمشهر حضور یافت. تا این­که سرانجام، یک روز بعد از فتح خرمشهر، به تاریخ ۴/۳/۱۳۶۱ بر اثر اصابت ترکش خمپاره به درجه‏ی ‌رفیع شهادت نایل گردید. پیکر پاک این شهید عزیز را به کاشمر انتقال دادند و پس از تشییع، در جوار آرامگاه شهید مدرس(ره) به خاک سپردند.

 

*************

غلام‏علی صحرایی به تاریخ ۱/۱/۱۳۴۰ در خانواده‌ای مذهبی و متدین، در روستای فرشه از توابع شهرستان کاشمر، دیده به جهان گشود.

دوران کودکی و تحصیلات دوره‌ی ابتدایی را در زادگاهش به پایان رسانید. هم­زمان با تحصیل، به کشاورزی و قالی‏بافی نیز می‌پرداخت. سپس، به منظور ادامه‌ی تحصیل، به کاشمر عزیمت نمود.

در کاشمر، روزها به خیاطی و شب‌ها به تحصیل می‏پرداخت. ترتیب، طریق موفق به اخذ دیپلم شد.

در دوران انقلاب، در تظاهرات­ ضد رژیم ستم‏شاهی پهلوی، شرکت می‌کرد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با بسیج هم­کاری گسترده‌ای داشت.

در دوران جنگ تحمیلی، بعد از اخذ دیپلم، به سربازی رفت و در لشکر ۷۷ خراسان به خدمت پرداخت. سپس، از این طریق به جبهه اعزام شد.

در طول خدمت، مسؤولیت‌هایی را که به او واگذار می‌شد، به نحو احسن انجام می‌داد و از انجام فرایض مذهبی، غفلت نمی‌ورزید. سرانجام، به تاریخ ۲۶/۱۲/۱۳۶۲ در منطقه‌ی شلمچه، مورد اصابت گلوله­ی دشمن بعثی قرار گرفت و آسمان گزین شد.

پیکر مطهرش را پس از تشییع در کاشمر، در زادگاهش به خاک سپردند.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به سایت فرشه بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.
طراحی و پشتیبانی توسط یعثوب سیفی زاده
(www.noavarangermi.ir) سایت نوآوران گرمی